zvládnout autoskolu

Vyberte si kvalitní autoškolu

Nikdy nevybírejte autoškolu jen podle nízké ceny. Levné autoškoly často šetří na kvalitě výcviku. Kvalitní výcvik jsou však vteřiny navíc. Cena za kvalitní výcvik se pohybuje už kolem 20 tisíc korun i více. Projděte si nabídky autoškol v okolí. Zjistěte si reference na danou školu nebo dejte na doporučení kamarádů. Ideální je autoškola ve městě, která vás lépe připraví na různé dopravní situace, taková která má vlastní učebny a dostatek instruktorů i moderních vozů. Kvalitní autoškola vás připraví dobře nejen na zkoušky, ale především vaše další, bezpečné bezpečné cesty.

Odneste si z výcviku maximum

V rámci teoretické výuky se naučíte pravidla silničního provozu, dopravní značky a bezpečné řešení základních dopravních situací. Věnujte čas samostudiu učebnice autoškoly a on-line autoškoly. Znalost silničních pravidel je klíčová pro vaši bezpečnost! V praktické části vás poté čekají jízdy v automobilu. Za volantem strávíte desítky hodin jízd. V těch opravdu nejlepších autoškolách vás samozřejmě neposadí hned do provozu za volant. Mnoho špičkových autoškol má vlastní trenažery a po několika hodinách tréninku na nich pak teprve začnete v menším provozu a náročnost se postupně zvyšuje, abyste v závěru výcviku byli schopni samostatného řešení dopravních situací. Autoškola na sk. B běžně trvá v řádu 2-3 měsíců. Kvalitní výcvik je intenzivní. Pokud nemáte čas na jízdy alespoň 2x týdně, odložte radši autoškolu na později. Jízdy utečou jako voda, snažte se proto z každé jízdy vytěžit maximum! Buďte aktivní a snažte se poučit z vlastních chyb.

Připravte se na závěrečné zkoušky

U závěrečné zkoušky provádíte elektronický test na magistrátu vašeho města, který se skládá z 25 náhodně vybraných otázek. Doporučujeme se naučit všechny otázky on-line na webu Ministerstva dopravy. Po testu absolvujete ihned závěrečné jízdy s vaším instruktorem a zkušebním komisařem. Během jízdy buďte v klidu, soustředění a dbejte na předpisy. Vaše závěrečná jízda musí být bezpečná a sebevědomá. Pokud se na závěrečnou zkoušku necítíte, dokupte si další cvičné jízdy, které vám dodají sebevědomí.

Kdy dostanete řidičák

Po úspěšném absolvování závěrečných zkoušek získáte zpět od autoškoly přihlášku s potvrzením o absolvování autoškoly. Následně navštívíte 2x magistrát města. Nejdříve si podáte žádost o vydání řidičského průkazu nebo rozšíření o danou skupinu. Následně ve lhůtě 20 dní vám připraví váš řidičský průkaz. Nezapomeňte, že do té doby nejste oprávněni řídit vozidla dané skupiny.

Pokud se nepovede na poprvé

Pokud zjistíte v průběhu autoškoly, že vám přístup instruktora přináší více stresu než radosti nebo opakujete zkoušky i po několikáté, nejlepší řešením je obvykle změna autoškoly. Jedná se o běžnou praxi, zejména v případě levných autoškol, kdy žáci nejsou dostatečně připraveni na závěrečnou zkoušku a už vůbec ne na samostatný provoz. Nevěšte hlavu a přestupte jednoduše jinam. Přestoupit můžete i během zkoušek!

Skutečně dobrého řidiče z vás udělá až praxe

Za 28 hodin výcviku a ujetých pár stech kilometrů nelze očekávat, že se z vás hned stane ostřílený řidič. Dobrého řidiče z vás udělá až delší praxe za volantem. Po ukončení autoškoly proto nedopusťte, aby se na váš řidičák prášilo. Využijte třeba i drobných příležitostí jako jsou cesty do školy, do práce, na nákupy nebo návštěvy za příbuznými. Snažte se vyjezdit. Dbejte však vždy na to, aby vaše jízdy byly maximálně bezpečné. Jezděte v klidu, jezděte defenzivně! Předvídejte. Nepřeceňujte své schopnosti. Pospíchejte pomalu. Autoškolu zvládně každý, kdo si věří. Přejeme vám šťastné cesty!

 

zpět

 

Přihlášení