triky

Autoškoly, které účtují podezřele nízké ceny, se snaží ušetřit různými způsoby, bohužel pak na úkor kvality výuky. Snaží se většinou nalákat nízkou cenou, co nejvíce uchazečů, inkasovat kurzovné a poté se nějak vypořádat s mnoha uchazeči, v tom lepším případě. Kvalita výcviku musí nutně stranou. Nejsou na ni peníze ani čas. Čest výjimkám. Seznamte se nyní s praktikami levných autoškol, které podstupujete a bohužel často finančně i podporujete.

 

Triky s autocvičištěm nebo trenažerem

Levná autoškola vás pošle hned na první hodinu klidně do provozu (!), nehledě na zákon či vaši bezpečnost. Často rozšířený nešvar.

Žádná výuka teorie, učebny ani zázemí

Levné autoškoly často nemají učebny. Vše s vámi řeší po telefonu nebo přímo na ulici při jízdách. Odkázáni jste na samostudium. Autoškola tak ušetří za výuku teorie. Absence pravidelné výuky předpisů je však porušením zákona. Tato nedbalost či záměr přímo ohrožuje vaše bezpečí.

Zkracování hodin výuky (až o 50 %)

Běžná a velmi nebezpečná praxe, kdy jízdy netrvají stanovených 45 min, ale třeba jen 20 minut. Levná autoškola šetří čas i náklady na pohonné hmoty a odbaví tak více studentů. Bohužel vy však neodjezdíte potřebný počet hodin, které vám nejen u zkoušky, ale i v provozu budou chybět.

Více žáků v autě najednou

Levná autoškola na praktickou jízdu vezme klidně více žáků, kteří se během jízdy střídají. Jedná se o závažné porušení zákona i bezpečnosti! Ve vozidle během praktického výcviku nesmí být nikdo jiný, než instruktor a žák, kterému se instruktor 100% individuálně věnuje po celou jízdu.

Protahování výcviku

Levná autoškola naláká hodně uchazečů, pro které však nemá dostatek instruktorů (pro nízkou cenu si je nemůže dovolit). Výuka není intezivní, jízdy máte jednou za 2-3 týdny. Více toho zapomenete než se naučíte. Instruktoři mohou být přetížení a nervózní. Časté rušení jízd a zkoušky v nedohlednu.

Oddalování zápisu na zkoušky

S tím souvisí také fakt, že kapacita zkoušek není nafukovací. Čím více uchazečů autoškola na nízkou cenu naláká tím déle budete pravděpodobně čekat na své zkoušky. Avšak existují zákonné termíny a neustále odkládání zkoušek může vést až k propadnutí výcviku.

Předražená cena závěrečné (opravné) zkoušky

Nízkou vstupní cenu kurzu si levná autoškola vynahradí extra poplatkem za závěrečnou zkoušku. Navíc vám doporučí skládat zkoušky i když nebudete připraveni. S každou další zkouškou, další poplatek autoškole přeci. Poplatek za zkoušku se však platí vždy pouze magistrátu!

Neúplná cena výcviku...

Původně nízká cena začne časem růst. Objeví se umělé poplatky za zkoušky, doplatky za najeté kilometry nad rámec nebo za výuku teorie. Doplácíte DPH, které nebylo zahrnuto v ceně. Platíte za několik opakovaných zkoušek. Levná autoškola je rázem dražší než cena kvalitní autoškoly.

 

Všechny nepoctivé praktiky společně, ale i jednotlivě vedou k nekvalitnímu výcviku, který vás nemůže dostatečně připravit na dnešní provoz a bude vás, vaše blízké i ostatní řidiče jen ohrožovat. Stačí jediné. Nenechat se oklamat nízkou cenou! Život máte jen jeden a za ušetřené peníze ho zpět nekoupíte. Nevybírejte si autoškolu pouze podle ceny. Pokud už ano, vyberte si autoškolu s normální cenou výcviku, která výše uvedené nemá zapotřebí!

 

 

zpět

Přihlášení