as v zime

1. Vyzkoušíte si řídit na ledovatce, mokru nebo za tmy

Zhoršené podmínky, kladou větší nároky na řidiče. Naučte se aktivně a bezpečně zvládat krizové situace již pod dohledem zkušeného instruktora. S nástrahami počasí se sami za volantem poté vyrovnáte daleko bezpečněji a snadněji. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Autoškola v zimě vás přípraví na bezpečný provoz podstatně lépe než autoškola za perfektního letního počasí a pak v první zimě vás zaskočí vaše nepřipravenost.

2. Nebudete se bát jízdy za zhoršených podmínek

Naučte se specifikům řízení auta na zasněžených a rozježděných vozovkách i techniky defenzivní jízdy, brzdění a vyhýbání překážkám. Sednout za volant v zimě pro vás nebude problém. Často se stává, že právě řidiči s letní autoškolou se bojí do zimního provozu. Autoškola v zimě vás naučí opatrnosti a pomůže se zbavit strachu ze řízení v zimě. Jízda v letních měsících pro vás bude poté již hračkou.

3. Nízký provoz a nižší rychlost

V zimě je podstatně nižší provoz a silnice v městech jsou dobře upravené. Řidiči jsou opatrnější, sváteční řidiči zůstávají doma stejně jako motorkáři a cyklisti. Jízdu v zimě je nutno přizpůsobit podmínkám. Nikdo se na vás nebude zlobit, když pojedete jen 30-40 km/h. Naopak, nízká rychlost je pro vás jako začínající řidiče výhodou. S nižší rychlostí máte více času na rozhodování a ovládání vozu.

4. Zkoušky v zimě mohou být snazší

Instruktoři mají pochopení a zohledňují zhoršené podmínky ve svém hodnocení. Drobnosti, které mohou být překážkou u zkoušek v letním kurzu jsou pod návalem sněhu a ledu v zimním kurzu ty tam. Zkoušky v zimním období nejsou náročnější než zkoušky v letních měsících. Výhodou je také větší nabídka zkouškových termínů oproti letním měsícům díky volnější kapacitě.

5. Zkušenost k nezaplacení

V zimních kurzech se naučíte třeba i 2x tolik, co v letní autoškole! Využijte příležitosti a naučte se zvládat auto bezpečně ve zhoršených podmínkách. Změny počasí vás za volantem již nezaskočí. Zimní kurzy vřele doporučujeme všem budoucím řidičům. Odneste si z autoškoly maximum. Neodkládejte autoškolu na léto, využijte zimních kurzů. V létě, kdy jsou podmínky příznivé, můžete již sami získavat nezbytnou praxi za volantem. Další zima vás pak již rozhodně nepřekvapí ;)

Autoškoly v zimě se nemusíte bát. Zimy jsou u nás většinou velmi mírné a týdny mrazů a ledovatky, lze často počítat na prstech jedné ruky. V praxi strávíte většinu jízd na upravených vozovkách v městském provozu. Sněžení a ledovatky bývají spíše zpestřením výcviku.

 

zpět

 

Přihlášení