učitelské oprávnění B,C,C+E

Rádi byste pracovali v nelehkém povolání jako učitel řidičů motorových vozidel v rozsahu skupin ŘO B, B+E, C, C+E ? Dobrých učitelů je málo. V individuálním kurzu Vás můžeme připravit ke zkoušce. V případě Vašeho zájmu o podrobnější informace volejte 704 278 309.

 

 

Žadatel o získání profesního osvědčení učitele výuky a výcviku přikládá následující doklady:

  • průkaz totožnosti
  • řidičský průkaz
  • registrační listinu předvádějící autoškoly
  • doklad o provedeném zákl. školení (§ 9-11 vyhl. 167/2002 Sb.)
  • maturitní vysvědčení
  • psychologický posudek
  • posudek o zdravotní způsobilosti
  • výpis z evidenční karty řidiče (ne starší jednoho měsíce v den konání zkoušek)
  • 1 ks foto

a splnění dalších podmínek, jako např.:
věk – od 24 let, 3 roky držení řidičského oprávnění dle dané skupiny, kterou byste rád vyučoval/a, ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, nebo vyučení strojního oboru (například automechanik, zámečník ap.) – pouze u rozsahu POP, uchazeč nemá soudem nebo správním orgánem uložen trest, spočívající v zákazu řízení v posledních třech letech.

 

Základní kurzy
Základní kurzy jsou určeny pro zájemce, kteří chtějí získat profesní osvědčení učitele autoškoly, aby mohli vykonávat práci učitele (lektora) v autoškole. Základní kurzy je rozděleny kurzy:

Z – POÚ profesní osvědčení úplné - cena 25 000 Kč
Z – POT profesní osvědčení omezené jen pro výuku teorie - cena 18 000 Kč
Z – POP profesní osvědčení omezené jen pro výuku praktického výcviku - cena 20 000 Kč

Základní kurz Z – POÚ je určen pro zájemce, kteří chtějí získat profesí osvědčení učitele autoškoly úplné pro výuku teorie i pro výuku výcviku v řízení vozidel v autoškole. Rozsah kurzu cca 230 hodin.

Základní kurz Z – POT je určen pro zájemce, kteří chtějí získat profesní osvědčení učitele autoškoly jen pro výuku teorie v autoškole. Rozsah kurzu cca 140 hodin.

Základní kurz Z – POP je určen pro zájemce, kteří chtějí získat profesní osvědčení učitele autoškoly jen pro výuku praktického výcviku v řízení. Rozsah kurzu cca 140 hodin.

Rozšiřující kurzy
Rozšiřující kurzy jsou určeny pro zájemce, kteří již vlastní profesní osvědčení učitele autoškoly jen pro výuku teorie nebo jen pro výuku výcviku v řízení vozidel a pro výuku praktické údržby vozidla a chtějí si toto profesní osvědčení učitele autoškoly rozšířit.

Pro zařazení do kurzu požadujeme splnění podmínek dle § 21 zákona č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel.

 

 

zpět

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info